Wiosenne porządki w mieście


Dodany: 10:19:21 09.04.2014 920W tym roku, zdecydowanie wcześniej niż zwykle rozpoczęło się wiosenne porządkowanie naszego miasta. Pogoda zachęca rypiniaków do spacerów, szczególnie w ciepłe i słoneczne dni, których mamy już coraz więcej.

Wiosna to bardzo pracowita pora roku dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ponieważ to oni zajmują się zielenią w Rypinie. Pracownicy MOSiR-u muszą szczególnie zatroszczyć się o rośliny nadające uroku rypińskim parkom, klombom i ulicom. To okres wytężonej pracy nie tylko dla ogrodników, lecz również pracowników zajmujących się sprzątaniem ulic.

Co roku miasto przeznacza część pieniędzy z budżetu na sprzątanie po zimie. Zamiatane są ulice i chodniki, przycinane krzewy. Oprócz tego w mieście, sadzone są nowe drzewa, krzewy i rośliny rabatowe, aby miasto było przyjazne mieszkańcom. Urząd Miasta zakupił również 30 szt. okrągłych betonowych koszy ulicznych.

Wiosenna aura powinna również zmobilizować wszystkich właścicieli posesji do przystąpienia do obowiązkowych prac porządkowych.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: