VIDEO | Wystawa modeli 2016


Dodany: 06:54:34 04.03.2016 1327



27 lutego 2016 roku w hali Rypińskiego Centrum Sportu odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Modeli Historycznych i Wystawa Makiet. Na zorganizowaną przez Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie imprezę przybyło kilkudziesięciu modelarzy z całego kraju. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godzinie 12:00. Wystawionych zostało ponad dwieście modeli, m.in. czołgi, samoloty, śmigłowce, okręty, żaglowce, budowle, figurki, pojazdy kołowe i gąsienicowe, które podzielone zostały na 9 kategorii: samoloty i śmigłowce do 1945 roku, samoloty i śmigłowce po 1945 roku, pojazdy kołowe, pojazdy gąsienicowe, pojazdy szynowe oraz okręty, statki, żaglowce, a także budowle, makiety, dioramy i figurki. Oddzielnie oceniane były osoby dorosłe (seniorzy) oraz dzieci (juniorzy). Rypin reprezentował Marcin Konopacki (senior), a także Jakub Chabowski.

Wyniki:


Seniorzy
Kategoria S1 Samoloty i śmigłowce do 1945 roku.
I miejsce Wiesław Kochanek – Samolot bombowy Boeing B 17G
II miejsce Zbigniew Głuszko – Samolot bombowy „Halifax” B Mk 2
III miejsce Piotr Wiśniewski – ZERO – Mitsubishi A6 M2

Kategoria S2 Samoloty i śmigłowce po 1945 roku
I miejsce Adam Balcerowicz – Śmigłowiec Mi - 17
II miejsce Dariusz Bieńkowski – Śmigłowiec Puma
III miejsce Wojciech Pietrzykowski – Su-7B

Kategoria PK Pojazdy kołowe
I miejsce Krystian Sęda – B – 4 wz 1931
II miejsce Witold Sadowski – JELCZ GCBA 13/48
III miejsce Grzegorz Dukaczewski - KRAZ

Kategoria Pg Pojazdy gąsienicowe
I miejsce Krystian Sęda – T-35 wz. 1932
II miejsce Kamil Anduła – T-70M
III miejsce Piotr Wiśniewski – MARDER III

Kategoria Ps Pojazdy szynowe
I miejsce Adam Balcerowicz – Parowóz OL - 49
II miejsce Andrzej Kamiński – Lokomotywa spalinowa ST-44 „GAGARIN”
III miejsce Jacek Małkowski – Leopold – działo kolejowe

Kategoria O Okręty, statki, żaglowce
I miejsce Marek Matuszczak – HMS BELLONA
II miejsce Radosław Kozłowski - Japoński ciężki krążownik „SUZYNA”
III miejsce Adam Rutkowski – USS HORNET

Kategoria B Budowle, makiety, dioramy
I miejsce Łukasz Borkowski - Neuschwanstein
II miejsce Jacek Małkowski – Kościół w Kochłowicach
III miejsce Stanisław Momot – Opactwo Cluny

Kategoria F Figurki
I miejsce Adam Balcerowicz - Husarz
II miejsce Wojciech Staręga – Robot Rens Head Type B
III miejsce Mirosław Chomaniuk – Legionista Rzymski

Kategoria G Rakiety, Pojazdy i Statki Kosmiczne
I miejsce Bernad Szukiel – STAR WARS FALCON MILLENIUM
II miejsce Tomasz Ciesielski - Japońska rakieta H-2A
III miejsce Stanisław Śliwiński – ARSEN - J

Juniorzy
Kategoria S1 Samoloty i śmigłowce do 1945 roku
I miejsce Jacek Olechnowicz – Berwster Buffalo Mk.I
II miejsce Adrian Syrocki – Dewotine D 520
III miejsce Eryk Żegliński – Jak - 1


Kategoria S2 Samoloty i śmigłowce po 1945 roku.
I miejsce Jakub Chabowski – Samolot F – 5 Tiger
II miejsce – Jakub Wiśniewski – F4 U1 CORSARZ
III miejsce – Tadeusz Chęsy – Łowoczkin ŁA-7

Kategoria Pk Pojazdy kołowe
I miejsce Bartosz Adamiuk – Wóz Michała Drzymały
II miejsce Eryk Żegliński – Fiat 125 + Camping
III miejsce Jan Domański – MAN – wóz strażacki

Kategoria Pg Pojazdy gąsienicowe
I miejsce Jacek Olechnowicz – Radziecki ciągnik art. „Komintern”
II miejsce Wiktor Prokop – Pz Kpfw IV Tiger
III miejsce Jakub Bućko – Pz Kpfv V „Panther”

Kategoria Ps pojazdy szynowe
I miejsce Joanna Wantowska – Krasnaja zwezda wagon pancerny
II miejsce Jacek Olechnowicz – Bn 2t Freundenstein
III miejsce Wiktor Prokop – Drezyna Tatra

Kategoria O Okręty, statki, żaglowce
I miejsce Joanna Wantowska – Nautilus
II miejsce Wiktor Prokop

Kategoria B Budowle, makiety, dioramy
I miejsce Joanna Wantowska – Zamek Czorsztyn
II miejsce Wiktor Prokop – Zamek Czorsztyn
III miejsce Adrian Syrocki – Latarnie Morska Ustka

Kategoria F Figurki
I miejsce Jakub Antczak - Żyrafa
II miejsce Piotr Marczak - TOONLINK
III miejsce Zuzanna Biegańska - Zwierzęta

Kategoria G Rakiety, Pojazdy i Statki Kosmiczne
I miejsce Jakub Bućko – Rakieta SATURN 1B
II miejsce Piotr Rulikowski – Rakieta SATURN 1B
III miejsce Adrian Syrocki – Diamant B


Grand Prix VI Konkursu Modeli Historycznych i Wystawy Makiet – zestaw mikro narzędzi ufundowany i wręczony przez Burmistrza Miasta Rypina Pawła Grzybowskiego otrzymał Piotr Marczak (junior) oraz Krzysztof Gliwa (senior).


Galeria zdjęć:


Komentarze

xxx:

2016-03-05 08:02:00

We władzach mamy samych modeki


Dodaj komentarz: