Urzędowy rebranding


Dodany: 16:24:16 28.01.2014 1907Dzień 30 grudnia 2013 roku przeszedł już do historii. Jedni w tym czasie żyli już zabawą sylwestrową, a inni pracowali nad nowym Statutem Miasta Rypina.

Statut jest jednym z najważniejszych dokumentów, na którym opiera się działanie rady gminy i miasta.

W starym statucie każdy mieszkaniec miasta mógł zadać na końcu sesji pytanie radnym. Od nowego roku punkt „wnioski i zapytania mieszkańców” został wykreślony, to Przewodniczący zdecyduje czy nam udzielić głosu czy też nie. Wykreślenie tego punktu zmniejsza uprawnienia mieszkańców, a także ich wpływ na politykę miasta.

Rebranding to proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, w tym przypadku zmianą nazwy.

Bardziej wnikliwy czytelnik zauważy również, że w statucie nastąpiły „drobne” zmiany. A mianowicie zmienia się nazwa Urzędu, przy ul. Warszawskiej 40 był „Urząd Miejski” – a wraz z nowym statutem będzie „Urząd Miasta”, w starym był „Burmistrz Miasta Rypina”, będzie „Burmistrz Miasta Rypin”. Są to drobne zmiany na papierku, jednak w życiu dużo się zmienia. Wraz z urzędowym rebrandingiem pojawiły się nowe niespodziewane  wydatki – ponieważ trzeba wymienić wszystko co zawiera już nieaktualne nazwy: Urząd Miejski lub Burmistrz Miasta Rypina: pieczątki, tabliczki na drzwiach, tablice na budynku Urzędu, materiały promocyjne, nawet ładnie święcący się neon na budynku będzie trzeba wymienić.

Czy to były potrzebne zmiany, czy radni nie mają czym się zajmować ? To już ocenią sami mieszkańcy.

Za przyjęciem statutu miasta głosowało 10 radnych: Alicja Federowicz, Hanna Pawlak, Aleksandra Ziółkowska, Janusz Chojnacki, Leszek Furman, Zbigniew Dariusz Kędzierski, Krzysztof Maciejewski, Paweł Sobierajski, Jarosław Sochacki oraz Henryk Żywocki.

Pozostali radni wstrzymali się od głosu: Joanna Krukowska, Roman Bytner, Roman Gładkowski oraz Sławomir Pawłowski,

 

Z treścią nowego Statutu Miasta Rypin można zapoznać się na stronie internetowej: 
http://www.bip.rypin.eu/?cid=181&bip_id=3990

Debatę nad nowym Statutem Miasta Rypin(a) można obejrzeć na stronie internetowej Urzędu (Miasta):
http://rypin.eu/multimedia-92-xliv_i_xlv_sesja_rady_miasta_rypina_30.html
 
Poniżej można obejrzeć galerię między innymi z nieaktualnym nazewnictwem (pieczątki, neon i tablice na budynku).

 


Galeria zdjęć:


Komentarze

rypiniak:

2014-01-28 19:05:39

jestem ciekawy czy radni którzy głosowali za są tacy rozrzutni w gospodarowaniu własnym budżetem,pogratulować zdrowego rozsądku radnym którzy wstrzymali się od głosu


Dodaj komentarz: