Wręczenie Laurów Sportu


Dodany: 19:21:59 31.01.2014 160931 stycznia o godzinie 12:30 w sali Urzędu Miasta odbyło się forum pt: „Rypin miastem sportu”, na którym został podsumowany sportowy rok 2013. Burmistrz Miasta Rypin nagrodził m.in. trenerów, animatorów sportu, kluby, stowarzyszenia, które promowały miasto poprzez sport.

Poniżej lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach:

Drużynowy sukces sportowy 2013
Rypiński Klub Sportowy Lech, za historyczny awans do rozgrywek Pucharu Polski  szczebla centralnego.
Parafialny Klub Sportowy Staś Rypin, za zdobycie brązowego medalu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodziczek w hokeju na trawie- w Poznaniu czerwiec 2013, oraz pozyskanie 10 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Indywidualny sukces sportowy 2013
Martyna Stefańska, zawodniczka  MUKS Karate Shotokan Brodnica za  indywidualne sukcesy sportowe.
Marcin Listkowski, piłkarz RKS Lech za zaangażowanie i pasję do piłki nożnej, która zaowocowała powołaniem Marcina do Kadry Polski U- 16,  oraz podpisaniem kontraktu z występującą w Ekstraklasie Pogonią Szczecin.

Inicjatywa sportowa 2013
Uczniowski Klub Sportowy  Trójka, za organizację i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Rypin.
Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego Oddział w Rypinie, za nową ciekawą inicjatywą promującą aktywne formy spędzania czasu.
Przedszkole Miejskie Nr 3, za Spartakiadę Przedszkolaków, która w roku 2013 świętowała 5 lecie. Spartakiada jest autorskim pomysłem przedszkola.

Społecznik  sportu 2013
Cezary Jankowski, twórca i wieloletni Dyrektor Rypińskiego Biegu Po zdrowie Doliną Rypienicy, a także I Półmaratonu w Rypinie.
Tomasz Czajkowski, wieloletni Prezes parafialnego Klubu Sportowego Staś Rypin, który w 2013 obchodził 15 lecie istnienia. Za społeczną pracę i zaangażowanie w rozwój sportu i rekreacji, oraz  za utworzenie i rozwój sekcji hokeja na trawie.

Promotor sportu 2013
Maciej Tuchalski, wieloletni instruktor w sekcji kulturystyki  ANIMAL przy MOSiR w Rypinie, za wkład w rozwój sportu, zdrowego i aktywnego trybu życia, oraz organizator ogólnopolskich zawodów kulturystycznych i fitness promujących Rypin.
Andrzej Pacer, trener sekcji tenisa stołowego w MUKS Ekonomik, za organizację zawodów promujących Rypin.

Mecenas sportu 2013
Firma Damix Sp. z o.o. w Rypinie, za aktywne wspieranie rozwoju rypińskiego sportu.

 

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: