Zatrzymanie wandala


Dodany: 13:49:21 09.09.2017 512Rypińscy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi kamienicy, za co grozi do 5-ciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta poniosą konsekwencje swojego zachowania podczas policyjnej interwencji.

W środę (06.09) dyżurny policji został poinformowany przez mieszkańca Rypina, że znany mu z rysopisu mężczyzna uszkodził drzwi w kamienicy, w której jest właścicielem. Na miejsce wysłał policjantów z „patrolówki”. W trakcie interwencji zgłaszający zauważył sprawcę tego uszkodzenia i wskazał go policjantom. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania mężczyzny, jednak ten odmówił podania swoich danych osobowych,  był agresywny i próbował uciekać. Okazało się, że właśnie ten mężczyzna chwile wcześniej uszkodził drzwi w jednym z budynków wyrywając je z zawiasów, bo chciał wejść do środka. Został on jednak szybko obezwładniony przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Był nim 31-letni mieszkaniec Rypina. Dodatkowo mężczyźnie towarzyszyła kobieta, która w trakcie interwencji cały czas używała słów wulgarnych i nie reagowała na polecenia policjantów. Była nią 31-letnia mieszkanka Rypina.

W czwartek (07.09) po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności, dodatkowo odpowie też za nieudzielenie organowi państwowemu informacji co do swojej tożsamości. Kobieta natomiast odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

gosc:

2017-09-10 20:48:06

hwdp


Dodaj komentarz: