Rypin: Gospodarny Samorząd


Dodany: 15:16:40 13.09.2017 387W dniu 6 września 2017 roku, podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy rozdane zostały nagrody Gospodarny Samorząd 2017. Nasze miasto w rankingu zajęło wysokie 61. miejsce wśród Gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Nagroda „Gospodarny Samorząd” jest wyróżnieniem niemającym charakteru typowego konkursu, do którego trzeba się zgłaszać czy uiszczać opłaty za udział w ocenie. Ranking ten został opracowany przez Centrum Gospodarcze Mikołaja Kopernika, które wzięło pod uwagę wszystkie samorządy w kraju i oceniało ich efektywność w wielu dziedzinach na podstawie dostępnych wskaźników.
Konkurs Gospodarny Samorząd ma na celu ocenę rozwoju gospodarczego gmin, nagradzanie osiągnięć włodarzy gmin na tym polu. Niezależnie, od sukcesów w rozwijaniu lokalnej gospodarki, laureaci konkursu muszą utrzymywać zdrowy budżet. Podstawową zasadą rankingu było rozpatrywanie osiągnięć samorządów z trzech ostatnich lat 2014 -2016 (w odniesieniu do 2013). W pierwszym etapie na podstawie dostępnych informacji finansowych wybrane zostały gminy z najlepszymi wynikami.
To pierwsza edycja rankingu, który przygotowali eksperci Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Instytutu Studiów Wschodnich oraz organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. 
 
źródło: www.cgmk.pl

Komentarze

-Gość-:

2017-09-14 12:22:21

DLACZEGO BURMISTRZ NIE POCHWALI SIE NOWA TARYFA NA CIEPŁO WPROWADZONA OD 1 PAZDZIERNIKA


Dodaj komentarz: