Ferie z animacją


Dodany: 19:09:13 07.02.2014 1247Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała warsztaty animacji filmowej prowadzone przez Magdalenę Bryll (córka znanego Ernesta Brylla) oraz Sylwię Nowak.

Warsztaty prowadzone były od 5 do 7 lutego w godz. 10.00-13.00, w centrali Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 dla młodzieży z Liceum Plastycznego oraz w Oddziale dziecięcym przy ul. Młyńskiej 12 dla dzieci ze szkół podstawowych.

Na zajęciach uczestnicy poznali historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, własnoręcznie wykonali scenografię i bohaterów. A na koniec każda grupa animowała wybraną przez siebie opowieść.

Animacja stanowi ciekawe wyzwanie dla artystów w każdym wieku. Dorosły człowiek może odkryć w niej nowy sposób wyrażenia swoich poglądów, i opowiedzenia historii za pomocą medium, które łączy w sobie wiele różnych dziedzin sztuki, a zatem umożliwia stworzenie naprawdę złożonego dzieła. Z kolei dzieci za pomocą animacji ożywią świat swojej wyobraźni, i odkryją zupełnie nową możliwość wyrażenia własnego twórczego wnętrza.

Klasyczna animacja poklatkowa jest, w przeciwieństwie do animacji cyfrowej, wykonywana ręcznie. Należą do niej takie ciekawe techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja (animacja aktora), lalka, i wiele innych.


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: