Młodzież akademicka w Rypinie


Dodany: 08:15:12 16.11.2017 43614 listopada w Rypinie gościli uczniowie klasy pierwszej biologiczno-chemicznej Liceum Akademickiego w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Grupa młodzieży przyjechała do naszego miasta na zaproszenie starosty rypińskiego Zbigniewa Zgórzyńskiego.
Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej, gdzie na żywo uczniowie mogli oglądać operację chirurgiczną przeprowadzoną w Szpitalu Powiatowym. Transmisja odbyła się dzięki współpracy Starostwa Powiatowego z firmą ProfNet i rypin.tv. Zabieg został wykonany przez dr Andrzeja Otto – ordynatora oddziału chirurgicznego, który wyjaśnił widzom czemu służy i na czym będzie polegała interwencja lekarza.
W dalszej części wycieczki goście z Liceum Akademickiego zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie. Dzięki dyrektorowi placówki Henrykowi Janowi Kiełkowskiemu poznali gmach szkoły i Rypińskie Centrum Sportu. Zwiedzanie rozpoczęło się od szkolnej stołówki, gdzie podano pyszny obiad, a później przyszedł czas na rekreację w RCS – tam, po krótkim instruktażu, chętni rozegrali kilka rund w bowling.  Kolejnym punktem wizyty był pobyt w Szpitalu Powiatowym. Poszczególne oddziały zostały zaprezentowane przez dr n. med. Feliksa Orchowskiego, który pełni funkcję z-cy dyrektora ds. medycznych. Młodzież miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje lecznica w Rypinie, jakie świadczenia oferowane są pacjentom.
Zakończenie wyjazdu odbyło się w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej. Dyrektor jednostki Andrzej Szalkowski oprowadził uczniów po budynku, opowiedział o zbrodniach hitlerowskich dokonanych w 1939 r. w tym miejscu i w okolicznych lasach. 
 
źródło: www.powiatrypinski.pl

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: