Podejrzany o rozbój


Dodany: 16:38:44 03.12.2017 567Nawet do 12 lat za kratami grozi 18-letniemu mieszkańcowi Rypina, który jest podejrzany o rozbój. Napastnik zaatakował idącego mężczyznę i skradł mu telefon komórkowy. Następnego dnia sprawca był już w rękach policjantów.

W czwartek (30.11) rypiński sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztowania wobec 18-letniego mieszkańca Rypina za dokonanie rozboju.

Mężczyzna w poniedziałek wieczorem (27.11) na jednej z ulic miasta zachodząc od tyłu przechodzącego mężczyzny, zasłonił mu oczy, przewrócił go na ziemię, zaczął uderzać, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Zaatakowany mężczyzny w trakcie szarpaniny zdołał jednak zauważyć kim był napastnik. O całym zajściu poinformował dyżurnego policji, który sprawę przekazał kryminalnym. Policjanci natychmiast przestąpili do zbierania dowodów w sprawie. Zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.

Na tej podstawie następnego dnia rano zatrzymali wytypowanego mężczyznę, któremu ogłosili zarzut dokonania rozboju. Za ten czyn grozi mu do 12-stu lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Rypinie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: