Znieważył policjanta


Dodany: 11:23:05 07.12.2017 652Rypińscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Rypina pod zarzutem znieważenia funkcjonariusza publicznego. Agresywny mężczyzna wyzywał słowami wulgarnymi asystentkę rodziny, która wykonywała czynności służbowe. Noc spędził w areszcie, bo był nietrzeźwy. Następnego dnia usłyszał zarzut, za który odpowie przed sądem.

W środę (29.11) rypińska policja została powiadomiona o awanturującym się mężczyźnie dobijającym się do mieszkania zgłaszającej, w którym przebywa z asystentką rodziny.  Ze zgłoszenia wynikało, że znany jej 19-latek jest agresywny i wulgarny w stosunku do pracownicy ośrodka pomocy społecznej, która przyjechała na kontrolę.

Przybyli na miejsce policjanci zastali mężczyznę oraz zgłaszającą, która wyszła z mieszkania wspólnie z pracownikiem ośrodka. Agresywny 19-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i noc spędził w policyjnym areszcie. Alkotest wykazał u niego ponad promil alkoholu.

30 listopada na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 1 roku pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KPP w Rypinie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: