Termomodernizacja w Skrwilnie


Dodany: 16:44:29 03.01.2018 423W ostatnim czasie, w naszej gminie inwestycje związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej cieszą się popularnością. Zakończono już remont budynku Urzędu Gminy i rozpoczęto prace przy budynku Szkoły Podstawowej w Skrwilnie.

We wrześniu br. podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn.:”Zwiększenie efektywności energetycznej budynku Gminnego Przedszkola w Skrwilnie”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. Głównym jego celem jest ograniczenie strat ciepła oraz zastosowanie rozwiązań umożliwiających ekonomiczne wykorzystywanie energii cieplej. Roboty budowlane przewidziane w projekcie polegać będą między innymi na ociepleniu elewacji, wymianie drzwi zewnętrznych oraz okien, ocieplenie stropodachu, wymianie instalacji elektrycznej oświetlenia ogólnego i modernizacji instalacji c.o. Zamontowana zostanie pompa ciepła potrzebna do wytwarzania ciepłej wody.
Prace rozpoczęły się w grudniu. Na czas remontu, dzieci zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej. Najprawdopodobniej placówka na nowo zostanie uruchomiona dopiero po wakacjach.
Wartość całej inwestycji po przetargu to 725 393,50 zł.

 

źródło:UG Skrwilno


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: