Szukają rodzin zastępczych


Dodany: 09:34:29 09.01.2018 460Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie  poszukuje osób, które w swoich sercach znajdą miejsce na jeszcze jedną miłość. Poszukuje kandydatów  na rodziny zastępcze. Zdarzają się sytuacje, że rodzice biologiczni nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom opieki i wychowania. Przyczyny mogą być  różne np. choroba, alkoholizm,  brak podstawowych kompetencji wychowawczych itp. Bardzo często ostatecznym wyjściem z takiej sytuacji jest umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej. Podjęcie się roli rodziny zastępczej jest decyzją odpowiedzialną i trudną. Jednak gdy zdobędzie się miłość i zaufanie młodej osoby - satysfakcja jest ogromna.  Dzieci te pochodzą z rożnych domów i środowisk, dlatego rodzice zastępczy powinni cechować się m.in. cierpliwością i dobrocią. Rodzina daje realną szansę na prawidłowy rozwój i odzyskanie przez dziecko poczucia bezpieczeństwa. Rodzice zastępczy mogą być spokrewnieni z dzieckiem, gdy opieki podejmuje się ktoś z rodziny np. babcia, rodzeństwo. Często małoletni nie mają nikogo  bliskich kto mogły się nimi zająć. Wtedy pomóc mogą rodziny zastępcze, które nie są spokrewnione z dzieckiem.

Kandydaci na rodziny zastępcze muszą spełniać odpowiednie warunki m.in.:  mieć odpowiednie warunki mieszkaniowe, nie były w przeszłości karane i nie są pozbawione władzy rodzicielskiej. Rodziny przechodzą specjalne szkolenie. Rozmawia z nimi psycholog, który wystawia opinię na ich temat. Utworzonym rodzinom Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie zapewnia stałą pomoc koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz pomoc psychologiczną. Rodziny zastępcze otrzymują co miesiąc odpowiednie środki finansowe na utrzymanie dziecka. Najważniejszym warunkiem, aby pozostać rodziną zastępczą jest chęć ofiarowania dzieciom namiastki domu rodzinnego, miłości i szczęścia.

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie ul. Warszawska 38a.

 

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: