Turniej o puchar wójta


Dodany: 11:28:34 05.03.2018 562W XXXIV sprawnościowym turnieju o puchar wójta Gminy Rypin  najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie. Puchar niezmiennie pozostaje w „rękach” Szkoły z Borzymina od piętnastu lat. Jest to największa impreza sportowa organizowana w Gminie Rypin, jak również najtrudniejsza. Turniej składa się z 23 konkurencji sportowych, w których to uczniowie muszą się wykazać zwinnością, wytrzymałością, szybkością, celnością jak również umiejętnościami technicznymi z zakresu piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki koszykowej, unihokeja. Uczniowie

z Borzymina pokazali wysoką formą oraz bardzo dobre przygotowanie zajmując w piętnastu konkurencjach pierwsze miejsce i w siedmiu konkurencjach drugie miejsce. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza to uczniowie klas IV z rocznika 2007 oraz grupa starsza uczniowie klas VII z rocznika 2004 i 2005. Turniej odbył się 7 lutego 2018r w Kowalkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Borzyminie                                - 145 pkt

II miejsce Szkoła Podstawowa w Starorypinie Rządowym         - 100 pkt

III miejsce Szkoła Podstawowa w Stepowie                                    - 95 pkt

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Kowalkach                                 - 67 pkt

V miejsce Szkoła Podstawowa w Sadłowie                                      - 58 pkt

V miejsce Szkoła Podstawowa w Zakroczu                                      - 58 pkt

Szkoła Podstawowa w Borzyminie wystartowała w składzie:

Grupa młodsza:

Laskowski Miłosz, Kiełkowski Damian, Stójkowski Wiktor, Więckowski Krystian, Piotrowska Julia, Wiśniewska Julia, Szymański Miłosz, Feretycka Alicja, Michlewicz Mikołaj.

Grupa starsza:

Firgolski Jakub, Mazanowski Filip, Szyszka Amelia, Proćko Julia, Michlewicz Łukasz, Czarnecka Weronika, Żulewski Maurycy, Richert Wiktoria, Lisiński Marcel, Więckowski Miłosz.

Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego  Krzysztof Szalkowski.

 

źródło: Szkoła Podstawowa w Borzyminie

 


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: