Dziś startuje Otyliada


Dodany: 09:21:40 10.03.2018 391Mieszkańcy Rypina oraz powiatu rypińskiego po raz piąty wezmą udział w "Otyliadzie". Maraton rozpocznie się dziś o godzinie 17.00, zakończenie wraz z podaniem oficjalnych wyników zaplanowane jest na 11 marca.
OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Pierwszy taki maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski.
Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem jest imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego wymyślono akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania) a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.
W dotychczasowych czterech OTYLIADACH wzięło udział blisko 9,5 tys. Polaków, którzy łącznie przepłynęli 40 195 km.
Najbliższy V Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki odbędzie się w nocy z 10 na 11 marca 2018r., wydarzenie odbędzie się w 41  pływalni z całej Polski. 
 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: