Dzień mężczyzny


Dodany: 14:56:15 10.03.2018 394Dziś panowie mają swoje święto, gdyż 10 marca jest to Dzień Mężczyzn, a tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Data nie jest przypadkowa: w tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Głównym celem obchodów jest promowanie właściwych wzorców postępowania (zwłaszcza wśród młodych chłopców), troski o męskie zdrowie, wspieranie budowania właściwych relacji między kobietami i mężczyznami oraz uczczenie mężczyzn ze szczególnymi zasługami dla społeczeństwa. Z czasem Dzień Mężczyzn otrzymał nawet oficjalne poparcie UNESCO i do dziś przyjął się mniej lub bardziej w ponad 60 państwach. Jak twierdzą organizatorzy, święto panów nie ma na celu rywalizacji z Dniem Kobiet. Istotnie, Dzień Mężczyzn często siłą rzeczy przypomina kółko wzajemnej adoracji, bo niestety właściwie nigdzie nie przyjął się zwyczaj obdarowywania panów prezentami przez kobiety.

 

Rypin.tv w dzień mężczyzny życzy Wam: gwiazdki z nieba,kasy ile potrzeba, samych radości, czułości, zawsze miłości,spełnienia marzeń, niezapomnianych wrażeń. Zdrowia,szczęścia,pomyślności, dużo radości,masy słodyczy, wszystkiego dobrego,buziaka ciepłego, życzy Wam właśnie tego wszystkiego!!!


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: