Policja w Ostrowitym


Dodany: 19:10:00 11.03.2018 435Policjanci z rypińskiej komendy odwiedzili przedszkolaków i przeprowadzili lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec spotkania „maluchy” otrzymały od funkcjonariuszy odblaski.

W czwartek (08.03) policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z rypińskiej jednostki przeprowadzili spotkania z maluchami z oddziału przedszkolnego w Ostrowitem. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z grupy ”maluchy” oraz grupy”0”.

Funkcjonariusze podczas spotkania wyjaśnili dzieciom jak należy zachowywać się na drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przypomnieli o czym należy pamiętać, poruszając się pieszo, rowerem, jak i będąc pasażerem pojazdu. Przy pomocy specjalnej tuby zaprezentowali dzieciom do czego służą odblaski i jak ważne jest by ich używać. Ponadto policjanci zwrócili uwagę na zmieniającą się pogodę i topniejący lód na akwenach. Przestrzegli przy tej okazji przed wchodzeniem na niego. Przedszkolaki dowiedziały się również na czym polega oraz jak na co dzień wygląda praca policjanta. Funkcjonariusze rozdali dzieciom elementy odblaskowe, aby były widoczne, a przez to bardziej bezpieczne.  

Policjanci bardzo chętnie uczestniczą w takich spotkaniach, gdyż mają możliwość omówienia tematów, które bezpośrednio mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa naszych „maluchów”.

źródło:KPP w Rypinie


Galeria zdjęć:


Komentarze

c:

2018-03-11 23:16:27

jeśli już to w Ostrowitem


Dodaj komentarz: