„Pudełko Życia”


Dodany: 07:35:48 14.03.2018 426„Pudełko Życia” to projekt, który ma na celu zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz samotnym wsparcia w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia, podczas udzielania pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne.
W zwykłym plastikowym pudełku z naklejką „Pudełko życia” ustawionym w lodówce umieszczona zostanie karta, na której wypisane zostaną najistotniejsze informacje dotyczące pacjenta.  Lodówka, w której znajdzie się pudełko oznaczona będzie naklejką podobną do tej na pudełku, co dla osoby udzielającej pomocy będzie sygnałem, że znajdują się w niej ważne informacje. Poniżej szczegóły jak to działa.
 
Jak to działa?
 
Krok 1. Odbierz
Odbierz bezpłatne "Pudełko życia" w biurze PCK w Rypinie, przy ul. Orzeszkowej 1.
Zestaw zawiera: Pudełko życia, Karta Informacyjna, dwie naklejki (Pudełko życia, Tutaj jest Pudełko życia),  Instrukcja
 
Krok 2. Wypełnij
Wypełnij Kartę Informacyjną, w razie potrzeby skonsultuj treść ze swoim lekarzem. W Pudełku życia można umieścić wszelkie wypisy ze szpitali czy zaświadczenia lekarskie informujące o obecnym stanie zdrowia. Każda osoba uczestnicząca w programie jest zobowiązana do corocznej ( w razie potrzeby częstszej) aktualizacji informacji o swoim stanie zdrowia, zawartej w Karcie Informacyjnej.
 
Krok 3. Schowaj
Wypełnione Pudełko życia umieść w lodówce lub innym dobrze widocznym miejscu: szafka nocna, kredens itp.
 
Krok 4. Naklej 
Na drzwiach wejściowych, od ich wewnętrznej strony  (od strony mieszkania) należy umieścić jedną z naklejek („Pudełko życia”), które otrzymujecie Państwo w komplecie razem z pudełkiem. Naklejka na drzwiach jest sygnałem dla ratowników, że stan zdrowia osoby wymaga szczególnej pomocy, a szczegółowe informacje dostępne są w miejscu oznaczonym drugą naklejką. Druga naklejka („Tutaj jest Pudełko życia”) to wskazanie dokładnej lokalizacji pojemnika
z informacjami, powinna być umieszczona na jednym z proponowanych wcześniej miejsc ( drzwi lodówki, kredensu).
 
 
 
 
 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: