Po śladach do złodzieja


Dodany: 16:32:22 08.05.2018 419Policjanci z Rypina zatrzymali mężczyznę pod zarzutem kradzieży ciągnika. Funkcjonariusze do sprawcy dotarli po śladach opon, które doprowadziły ich do aż do sąsiedniego powiatu. Sprawcą okazał się 30 letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży. 

W piątek (04.05.18) dyżurny rypińskiej policji został poinformowany przez mieszkańca miejscowości Lasoty (gm. Rogowo), że ktoś mu z posesji ukradł ciągnik rolniczy. Na miejsce pojechali policjanci z „patrolówki”.

Tam podczas penetracji terenu zauważyli ślady opon i natychmiast udali się w ich kierunku. ślady prowadziły policjantów przez kilka miejscowości, aż do powiatu lipnowskiego, gdzie na drodze asfaltowej zniknęły. Na miejscu byli też kryminalni. Wspólnie rozpoczęli penetracje terenu, gdzie na drodze do posesji w miejscowości Jastrzębie  ponownie ujawnili ślady opon skradzionego ciągnika.

Podczas przeszukania za jednym z budynków policjanci znaleźli ukryty pod plandeką poszukiwany ciągnik. Chwilę później na terenie tej posesji policjanci zatrzymali sprawcę tej kradzieży, był nim 30-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Mężczyzna próbował jeszcze nieudolnie tłumaczyć, że ciągnik pożyczył, ale nie potrafił wskazać od kogo. Policjanci zabezpieczyli skradziony ciągnik, a następnie  wydali właścicielowi. 30-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło:KPP Rypin

 


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: