Wspinaczka Drzewna


Dodany: 21:17:53 16.06.2018 395Skrwileński Park Podworski w  weekend 2-3 czerwca 2018 r. był pięknym tłem dla VII Mistrzostw Polski we Wspinaczce Drzewnej 2018, organizowanych przez Federację Arborystów Polskich. Będąc pierwszą miejscowością w województwie kujawsko – pomorskim, w której odbyły się tego typu zawody, Skrwilno zostało niesamowicie wyróżnione. Podczas mistrzostw mieszkańcy gminy oraz przyjezdni goście mieli okazję nie tylko dopingować oraz podziwiać widowiskowe zmagania uczestników, ale również spotkać znakomitych sportowców wspomnianej dyscypliny.

W sobotę 2 czerwca, w eliminacjach trwających od godziny 8:00 do 18:00 wyłoniono najlepszych zawodników, którzy mieli okazję wykazać się w kolejnym etapie - MASTERS CHALLENGE, odbywającym się dnia następnego. W niedzielę, w przerwie między finałem a ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród przygotowano dla widzów pokaz „Ascent Event”, czyli konkurencję wejścia sprawdzającą zdolność zawodnika do wydajnego i bezpiecznego użycia wybranego przez siebie i zatwierdzonego systemu podejściowego. Konkurencja ta ocenia efektywność zawodnika w montowaniu systemu podejściowego na linie dostępowej, wspięciu się do dzwonka, oraz przepięciu się na system zjazdowy. Sam zjazd nie jest częścią konkurencji. Punkty zdobywa się zarówno za prędkość jak i za spełnienie z góry określonych celów bezpieczeństwa.

Należy w tym miejscu wyróżnić mieszkańca Skrwilna – p. Tomasza Watkowskiego, który dzielnie reprezentował Gminę Skrwilno zajmując 11 miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY oraz życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach wspinaczkowych.

Powodzeniem cieszył się pomysł umożliwienia odważnym, zainteresowanym osobom spróbowania wspinaczkowych sił pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów. Skorzystał z niego także Wójt Gminy Skrwilno p. Dariusz Kolczyński, który ukończył konkurencję z czasem 2:14 min.

Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej to zupełnie nowe wydarzenie w  Gminie Skrwilno. Spotkało się ono z szerokim gronem zaciekawionych odbiorców, zatem imprezę zaliczyć można do udanych.

 

źródło:UG Skrwilno


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: