Inwestycje w Balinie


Dodany: 21:52:37 08.07.2018 469



Dnia 2 lipca 2018 r. Wójt Gminy Rypin Janusz Tyburski w imieniu Gminy Rypin podpisał umowę z firmą P.H.U. TYMBUD z Maszewa Dużego koło Płocka, którą reprezentuje p. Wojciech Szwech na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie terenu poprzez budowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej w Balinie”. Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury publicznej oraz jakości życia mieszkańców na obszarze „Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”.

W ramach projektowanego zadania, nad stawem w Balinie zostanie wybudowana altana drewniana o powierzchni zabudowy około 37 m2, pomost rekreacyjno-spacerowy w kształcie litery T o łącznej powierzchni zabudowy 66 m2, ławka owalna,  natomiast chodniki, dojścia, place zostaną utwardzone kostką betonową. Wykonane zostaną nasadzenia drzew i krzewów oraz przygotowane miejsca pod kontener na nieczystości stałe. Zieleń będzie stanowić wypełnienie i urozmaicenie całej przestrzeni. Na działce powstała już siłownia zewnętrzna, która będzie stanowić kompleksową ofertę rekreacyjno-wypoczynkową dla mieszkańców Balina oraz sąsiednich miejscowości w Gminie Rypin.  Zgodnie z umową, nowa infrastruktura zostanie wybudowana do końca września 2018 roku.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 127.109,00 zł w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

źródł:UG Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

-Gość-:

2018-07-09 07:17:08

Ciśnienie okropne, to be or not to be


Dodaj komentarz: