Święto Policji


Dodany: 10:33:02 28.07.2018 52523 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rypinie odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Policji. W trakcie apelu funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W spotkaniu udział wzięli: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski, Funkcjonariusze i Funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, Starosta Rypiński Zbigniew Zgórzyński, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, a także przedstawiciele samorządów z terenu powiatu rypińskiego i instytucji współpracujących z rypińską komendą.

Uczestnicy uroczystości na wstępie uczcili symboliczną minutą ciszy tragicznie zmarłego aspiranta Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjant zginął 13 lipca br. podczas pełnienia służby na motocyklu. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Rypinie insp. Paweł Cichacki powitał przybyłych gości oraz podziękował wszystkim policjantom za rzetelną i ofiarną służbę. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski wraz z komendantami rypińskiej jednostki wręczył mundurowym nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku otrzymali je:

na stopień aspiranta sztabowego policji

· st. asp. Pankowski Marcin

· st. asp. Rafalski Mariusz

· st. asp. Zakrzewski Krzysztof

na stopień aspiranta policji

· mł. asp. Wierzchowski Przemysław

na stopień starszego aspiranta

· asp. Rupińska Dorota

na stopień młodszego aspiranta policji

· sierż. szt. Bachman Tomasz

· sierż. szt. Gadziomski Tomasz

na stopień sierżanta sztabowego policji

· st. sierż. Grzegorzewski Artur

· st. sierż. Pankowska Katarzyna·

na stopień starszego sierżanta policji

· sierż. Więckiewicz Daniel

na stopień sierżanta policji

· st. post. Gzubicki Sławomir

· st. post. Ronowicz Mateusz

· st. post. Wiśniewska Mirosława

· st. post. Wiśniewski Maciej

Na podstawie rozkazu personalnego Komendanta Głównego Policji na stopień inspektora policji mianowany został Komendant Powiatowy Policji w Rypinie mł. insp. Paweł Cichacki. Ponadto decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbędą się w Toruniu 26 lipca zostanie odznaczony asp. szt. Adam Piotrowski. Tego samego dnia na podstawie postanowienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką Zasłużony Policjant wyróżnieni zostaną asp. szt. Piotr Groszewski oraz st. asp. Marek Szczepański.

źródło: Statostwo Powiatowe w Rypinie


Komentarze

-Gość-:

2018-07-31 21:40:06

wzruszajace


Dodaj komentarz: