Dawcy na wakacjach


Dodany: 06:32:30 31.07.2018 246Czas wakacji jest trudniejszy w pozyskiwaniu krwi niż pozostałe miesiące roku, ponieważ spory odsetek krwiodawców to uczniowie i studenci, którzy w tym czasie wyjeżdżają na wypoczynek. Grupa, od której zwykle pozyskuje się krew, mocno się więc kurczy.
Aby zachęcić osoby do oddwania krwi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, przygotowało prezent. Każdy kto odda krew w lipcu w punkcie poboru krwi w Rypinie czekają drobne upominki.
To nie boli, jest bezpieczne i daje dużo satysfakcji. 
Kto obawia się, że oddawanie krwi trwa długo, powinien wiedzieć, że samo pobranie to kilka minut, natomiast cała wizyta w miejscu poboru krwi trwa zazwyczaj około godziny. 
Można ją oddać w każdy wtorek w rypińskim Punkcie Poboru Krwi przy ulicy 3-go Maja 3. Osoby które ukończyły 18 rok życia rejestrowani są we wtorki w godz. 7.30 – 11.00. 
Krwiodawca musi być osobą pełnoletnią i zdrową, nie powinien mieć jednak więcej niż 65 lat. Powinien natomiast ważyć więcej niż 50 kilogramów. Na pobór krwi należy się zgłosić po lekkim posiłku (dzień wcześniej unikajmy tłustych i ciężkostrawnych potraw i alkoholu, pijmy za to dużo wody). Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Jedno pobranie od krwiodawcy może uratować życie nawet trzem osobom. 
 
 
 
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce zapraszają wszystkich krwiodawców i nie tylko do udziału w programie lojalnościowym. Za oddaną krew będą rozdawane gadżety. Program lojalnościowy ,,Każda kropla jest cenna”jest częścią ogólnopolskiej kampanii promującej honorowe krwiodawstwo ,,Twoja krew, moje życie”. Każda osoba, zgłaszająca się do oddania krwi lub jej składników, po wyrażeniu chęci uczestnictwa w programie otrzyma w rejestracji pakiet startowy, który składa się z 2 broszur informacyjnych oraz karty lojalnościowej z miejscem na stemple.
Po każdym oddaniu krwi dawca otrzyma odpowiednią ilość stempli do karty lojalnościowej, które będzie mógł wymienić na nagrody. Aby otrzymać nagrodę należy wypełnić wniosek, wskazując upominek z katalogu nagród. Istnieje możliwość otrzymania dodatkowego stempla w przypadku przyprowadzenia osoby, która jeszcze nigdy wcześniej nie oddawała krwi. Program trwa do 2020 roku.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: