Seniorzy w gminie Brzuze


Dodany: 18:33:27 08.08.2018 425Na zaproszenie wójta Jana Koprowskiego seniorzy  z naszej gminy gościli na „Pikniku Seniora”, który już po raz dwunasty odbył się nad Jeziorem Kleszczyńskim w Studziance. Podobnie jak w latach poprzednich, spotkanie w czwartek 2 sierpnia br., rozpoczęła msza św. w intencji osób starszych, odprawiona przez proboszcza żalskiej parafii księdza Tomasza Wójtowicza i proboszcza parafii z Ostrowitego księdza kanonika Zbigniewa Morawskiego. Po uroczystości, gościny w swoim gospodarstwie agroturystycznym wszystkim seniorom udzielili Państwo Marianna i Wincenty Przybylscy. Wśród uczestników byli również radni i sołtysi, m.in.: Agnieszka Betlejewska, Agata Potwardowska, Zdzisława Wykpisz, Krzysztof Budziński, Tomasz Maklakiewicz, Błażej Makuch i Piotr Przybylski.
W projekcie „Piknik Seniora”, sięgającym 2006 r., pod wiodącym hasłem „Wiek Seniora – Wigor Juniora Brzuze 2018”, seniorzy zawsze chętnie uczestniczą w grach i quizach oraz prezentują swoje talenty aktorskie i wokalne. Z okazji tegorocznej imprezy wystąpił chór Klubu Seniora „Przystań”, przygotowany pod kierunkiem instruktora muzyki Stanisława Motylewskiego. Uczestnicy brali również udział w licznych konkursach i zabawach z nagrodami. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy ekologicznej, w którym nagrodą była publikacja promująca walory przyrodnicze i krajobrazowe naszych miejscowości – „Przyroda gminy Brzuze i okolic” autorstwa wójta Jana Koprowskiego i fotografów przyrody związanych z naszą gminą. Nad zabezpieczeniem medycznym pikniku czuwała Agnieszka Betlejewska, a dzięki ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Lipna seniorzy mieli okazję uczestniczyć w wyścigach rowerów wodnych oraz odbyć niezapomniany rejs motorówką. Wśród atrakcji spotkania było również dowcipne przedstawienie pt. „Dziad i Baba”, zaprezentowane przez grupę teatralną z Gulbin. Czas spędzony nad jeziorem umilała muzyka kapeli „Sami Swoi”.
Samorząd gminy dokłada starań, by poprzez realizowane projekty integracyjne, również międzypokoleniowe, wzmacniać aktywność osób starszych i zachęcać ich do uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym. Podejmowane działania i zaangażowanie seniorów sprawiają, że przekazują swój potencjał wiedzy życiowej i umiejętności młodszym pokoleniom, co w rezultacie przekłada się na poprawę jakości ich życia. W tym roku, za pogodę ducha i energię działania, tytułem Junior wśród Seniorów wyróżniono panią Genowefę Dąbek i pana Jerzego Tułodzieckiego.
W przygotowanie tegorocznego pikniku organizowanego przez wójta aktywnie włączyli się pracownicy urzędu gminy, OSP Trąbin, sołtysi, radni i darczyńcy. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwała Grażyna Pietrkiewicz - kierownik GOPS Brzuze wraz z pracownikami.

źródło:UG Brzuze


Komentarze

-Gość-:

2018-08-08 19:22:48

Bardzo dobrze. Szkoda że w Rypinie nie ma tej normalności tylko pajacowanie i marnotrawienie kasy.


-Gość-:

2018-08-09 08:01:29

Rypinem rządzi komuna


Dodaj komentarz: