CHOPIN en VACANCES '2018


Dodany: 22:43:43 06.09.2018 309Nieliczni zapewne mają świadomość, że Fryderyk Chopin jako młody człowiek wielokrotnie spędzał swój wakacyjny czas na ziemi dobrzyńskiej.

26 sierpnia 2018 roku, w niedzielę, zaoferował mieszkańcom gminy Skrwilno swój wielki „powrót” w postaci koncertu pod nazwą „CHOPIN en VACANCES '2018”.

Spektakl odbył się w otoczeniu jednego z pięknych krajobrazów Ziemii Dobrzyńskiej - Parku Podworskim w Skrwilnie. Rozbrzmiewająca muzyka znanego, polskiego kompozytora i pianisty cieszyła uszy przybyłych gości od godziny 14:00. Głównym wykonawcą twórczości wybitnego artysty był młody muzyk Wojciech Kruczek, laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.
Temat przewodni spotkania muzycznego to „MANIFESTACJE POLSKIE”, czym wirtuoz nawiązał do obchodzonego w tym roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Wydarzenie tego rodzaju po raz pierwszy miało miejsce w Skrwilnie. Z pewnością znalazło ono grono sympatyków, i kto wie... Być może Koncerty Chopinowskie zyskają miano kulturalnej wizytówki naszej gminy?

 

źródło:UG Skrwilno


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: