Spotkania z policjantami


Dodany: 23:50:08 10.10.2018 465Policjanci spotkali się z uczniami „podstawówki” w Sosnowie. Podczas rozmów przypomnieli wszystkim zasady poruszania się pod drogach. Policjanci przestrzegli też przed zagrożeniem wynikającym z niewłaściwego korzystania z internetu. W piątek (05.10.18r) dzielnicowi z terenu gminy Rogowo mł. asp. Krzysztof Ciborski oraz mł. asp. Tomasz Niedbalski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sosnowie. Tematem spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo.

W pierwszej części spotkali się z uczniami klas 0-3. Policjanci zaprezentowali dzieciom film pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba” i wspólnie omawiali przepisy ruchu drogowego, do których powinien zastosować się bohater filmu. Dzieci były bardzo spostrzegawcze i trafnie  odpowiadały na pytania policjantów.

W kolejnym spotkaniu z policjantami uczestniczyły dzieci ze starszych klas. Z tą grupą policjanci również omówili zasady ruchu drogowego. Przypominali jak należy zachowywać się na drodze, by nie stać się zarówno, ofiarą, jak i sprawcą wypadku.  Zachęcali do noszenia odblasków, które przyczyniają się do poprawy ich bezpieczeństwa. Ponadto policjanci poruszyli temat cyberzagrożeń i przestrzegli przed kontaktami o obcymi osobami w sieci. Na koniec policjanci wręczyli dzieciom opaski odblaskowe, a Ci podziękowali za przeprowadzone pogadanki profilaktyczne.

 

źródło:KPP Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: