Niebezpieczna gra


Dodany: 20:24:21 27.10.2018 468Komendy Powiatowe Policji ostrzegają przed grą „Momo Challenge”. Narażone są przede wszystkim dzieci.
„Momo Challenge” to forma gry, która rozprzestrzenia się dzięki mediom społecznościowym oraz komunikatorom zainstalowanym w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych od „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zacznie przesyłać straszne wiadomości. „Ofiara” zaczyna otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zadań. Początkowo Momo jest miła i próbuje zaprzyjaźnić się z dzieckiem.
Gra „Momo Challenge” jest przede wszystkim niebezpieczna dla dzieci, ponieważ te – ufające w prawdziwość postaci – są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Dołączenie strasznej postaci do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane.
Momo grozi swoim ofiarom, że: upubliczni ich dane, upubliczni dane najbliższych osób, wyrządzi szkodę członkom rodziny. Co istotne, groźby są często „wzbogacane” przerażającymi lub krwawymi obrazami. Warto podkreślić, że Momo zachęca do samookaleczeń lub samobójstw. W ostatnim miesiącu media na całym świecie informowały o przypadku 13-latki z Brazylii. Dziewczynka, przerażona groźbami Momo, chciała podciąć sobie nadgarstki. W ostatniej chwili powstrzymała ją matka. Brazylijska policja ujawniła, że nastolatka otrzymywała groźby dotyczące jej najbliższych. Momo instruowało ją, że jeśli nie podetnie sobie nadgarstków, jej rodzina umrze. Z „Momo challenge” wiąże się także samobójstwo 18-latka z Indii. Manish Sarki powiesił się w szopie niedaleko domu w Darjeeling. Według spekulacji, gra pochodzi z Japonii. Szybko rozprzetrzeniła się jednak na Amerykę Łacińską i Północną. Numery telefonów związane z „Momo” pochodzą z Japonii, Meksyku i Kolumbii.


Komentarze

Ania:

2018-10-28 21:27:31

To straszna gra.Za graza zyciu najmłodszych.SZOK !!!!


ldijeifuhwieugfwi:

2018-11-01 13:39:32

ihaeidfkgbdsvsidgfbiuadfbaibcfisJBD


Dodaj komentarz: