Akcja "DYSKOTEKA"


Dodany: 19:33:48 27.11.2018 418W sobotę wieczorem rypińscy policjanci rozpoczęli działania „Dyskoteka”. Głównym celem akcji było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod działaniem środków odurzających.

W sobotę (24.11.18) w godzinach 20:00–4.00 na drogach powiatu rypińskiego, tak jak i całego województwa  kujawsko-pomorskiego prowadzona była akcja pn. „Dyskoteka”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz osób będących pod wpływem środków odurzających.

Podczas trwania działań funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 137 kierujących. Jak się okazało nie wszyscy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu rypińskiego, który kierował fiatem seicento mając w organizmie 2 promile alkoholu, 31-letniego mieszkańca powiatu rypińskiego, który kierował vw bora mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu oraz 19-latka z powiatu rypińskiego, który mając w organizmie prawie pół promila kierował skodą octawią. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach dla siebie i innych.

Przykładem tego był 35-letni kierowca powiatu żuromińskiego, który mając w organizmie prawie 3 promile kierował quadem w miejscowości Zamość, gm. Rogowo. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu i wywrócił się, na szczęście nie doznał obrażeń. Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci odebrali (25.11.18r).

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

LEWANDOWSKI ANDRZEJ:

2018-11-29 10:18:52

TAKIE AKCJE POWINNY BYĆ CIĄGLE A NIE OD CZASU DO CZASU .WŁADZE MIASTA POWINNY SIĘ DOKŁADAĆ NA NADGODZINY I PALIWO CHOĆ JUŻ NIE MIESZKAM W RYPINIE KUPĘ LAT CIĄGLE OBSERWUJĘ MOJE RODZINNE MIASTO . TAK TRZYMAĆ.


Dodaj komentarz: