Sylwester w Rypinie


Dodany: 21:48:38 30.12.2018 711Sylwestrowa noc zbliża się wielkimi krokami. Będziemy się bawić na domówkach ze znajomymi, balach sylwestrowych, w domu przed telewizorem albo na miejskim Sylwestrze. Rypiński Dom Kultury organizuje już tradycyjnie na Nowym Rynku wspólne przywitanie Nowego Roku. W tym roku miłośnicy baletu mogą iść do kina na retransmisję spektaklu baletowego "Dziadek do orzechów".

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.
Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.
Obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

Bilety: 40 zł - w kasie Kina oraz na https://rdk.bilety24.pl/


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: