Ostrzeżenie


Dodany: 22:04:34 08.01.2019 472Trudne warunki pogodowe często są przyczyną różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Rypińscy policjanci apelują o ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniającej się aury.  

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych tj. opadach śniegu, marznącego deszczu, występującego na jezdni błota pośniegowego, niskiej temperatury warunki na jezdni są wyjątkowo niebezpieczne i należy wtedy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

Zwracamy się z prośbą do kierowców o wzmożoną ostrożność i przewidywanie zagrożeń. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że koła pojazdów łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania wydłuża się. Uważajmy przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć zatrzymać pojazdu. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Przypominamy także o oczyszczeniu auta ze śniegu czy lodu. Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być szyby, lusterka, oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Zalegający śnieg na dachu samochodu, pokrywie silnika, czy pokrywie bagażnika stwarza realne zagrożenie dla innych kierowców.

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

-Gość-:

2019-01-09 07:18:28

coroczne mądrości :)


Dodaj komentarz: