Nadmierna prędkość !!!


Dodany: 08:51:00 29.01.2019 709Policjanci apelują do kierowców o ostrożność na drodze. Zbyt duża prędkość oraz gwałtowne manewry na drodze mogą przyczyniać się do utraty panowania nad pojazdem.

W miniony weekend na terenie powiatu rypińskiego doszło do 7-miu kolizji. O dużym szczęściu może mówić 36-letni kierowca bmw, który manewr wyprzedzania „zakończył” na przydrożnym drzewie.  

W piątek (25.01.19r) dyżurny policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Puszcza Miejska, gm. Rypin na drodze wojewódzkiej. Natychmiast udali się tam policjanci, a także inne służby ratunkowe.

Na miejscu okazało się, że pojazd m-ki BMW, którym podróżowało pięć osób uderzył w drzewo. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem bmw, 36-letni mieszkaniec Warszawy  na prostym odcinku drogi, na oblodzonej i zaśnieżonej jezdni po zakończonym manewrze wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem,  w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca był trzeźwy.

Wszyscy pasażerowie doznali niegroźnych obrażeń, natomiast kierowca pozostał w szpitalu. Policjanci prowadzą w tej sprawie  czynności wyjaśniające.  

Pamiętajmy, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych tj. opadach śniegu, marznącego deszczu, niskiej temperatury drogi stają się niebezpieczne. Apelujemy do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu". Prędkość musi być dostosowana do zmieniających się warunków atmosferycznych, stanu drogi, widoczności oraz natężenia ruchu.

W miniony weekend na terenie powiatu rypińskiego doszło do 7-miu zdarzeń na drodze. Na szczęście były to niegroźne kolizje.  

 

źródło:KPP Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

Patryk:

2019-01-29 09:18:37

I też niech władze zadbają o drogi


-Gość-:

2019-01-29 12:22:54

Żółte kamizelki dotarły do Rypina


Dodaj komentarz: