Wybrał się na zakupy


Dodany: 20:27:32 02.02.2019 56740-latek z Rypina odpowie za włamanie się na konto bankowe. Mężczyzna po tym jak znalazł kartę bankomatową, wybrał się na zakupy. 14 razy użył tej karty płacąc zbliżeniowo w różnych sklepach. Teraz czeka go sprawa w sądzie, grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

We wtorek (29.01.19r) do dyżurnego policji w Rypinie zgłosił się mężczyzna i  poinformował, że ktoś przy użyciu jego karty bankomatowej, którą wcześniej zgubił dokonał kilkunastu płatności zbliżeniowych na łączną kwotę ponad 400 zł.

Sprawą zajęci się kryminalni. Na podstawie analizy dokumentów ustalili gdzie dokonywano płatności kartą pokrzywdzonego i udali się w te miejsca. Po przejrzeniu zapisów z monitoringu policjanci rozpoznali znanego im 40-letniego mieszkańca Rypina. Jak się okazało mężczyzna, po tym jak znalazł kartę bankomatową wyruszył na zakupy. W różnych sklepach na terenie miasta wybierał produkty, za które jednorazowo musiał zapłacić nie więcej niż 50 zł. Kwota ta gwarantowała mu możliwość płatności zbliżeniowej.

W środę (30.01.19r) kryminalni zatrzymali mężczyznę, któremu przestawili zarzut polegający na tym, że czternastokrotnie włamał się na konto bankowe powodując straty ponad 400 zł. Za ten czyn grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Rypinie


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: