Dozór za groźby


Dodany: 21:30:19 02.03.2019 319Dyżurny rypińskiej komendy skierował patrol na jedną z rypińskich ulic w Rypinie, w związku z awanturą między trzema mężczyznami. Podczas interwencji 26-latek z powiatu rypińskiego używając słów wulgarnych znieważył interweniujących policjantów, a także groził jednemu z nich. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę (24.02.19r) po godz. 4-tej dyżurny rypińskiej komendy odebrał telefoniczną informacje o awanturze między trzema mężczyznami na jednej z rypińskich ulic.  Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Podczas przeprowadzanej interwencji, jeden z mężczyzn został zabrany do szpitala na badanie, a dwóch pozostałych policjanci przewieźli do komendy policji. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Podczas wykonywanych czynności przez policjantów, jeden z nich był bardzo agresywny. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem.    Mężczyzna używając słów wulgarnych znieważył interweniujących funkcjonariuszy, a także wypowiadał wobec jednego z nich groźby karalne.

W związku z popełnionym przestępstwem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był to 26-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego.

W poniedziałek (25.02.19r) mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania gróźb karalnych. Również wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Po powrocie do domu, mężczyzna wystosował pismo do funkcjonariuszy, w którym wyraził skruchę, a także przeprosił za swoje zachowanie. Mimo wszystko, będzie musiał ponieść odpowiedzialność karną za popełnione czyny. Grozi mu do 2-ch lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Rypinie


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: