Zatrzymali oszustkę


Dodany: 20:09:38 05.04.2019 524Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili postępowanie przeciwko 25-letniej mieszkance Rypina. Oskarżyli ją o popełnienie 91 przestępstw, gdzie straty, które spowodowała to ponad 90 tyś. zł. Grozi jej do 8-miu lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa wyszła na jaw w lipcu ubiegłego roku dzięki pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Ustalili oni wówczas, że 25-latka z Rypina podszywając się pod inną osobę zaciągała kredyty w różnych bankach, których nie miała zamiaru spłacić.
Policjanci dotarli do pokrzywdzonej i przystąpili do zbierania dowodów w sprawie. Na ich podstawie policjanci ustalili zakres i  sposób działania sprawcy. Jak się okazało 25-latka wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych, które na jej prośbę zakładały konta bankowe podszywała się pod te osoby, a następnie wyłudzała pożyczki tzw. „chwilówki”, których nie miała zamiaru spłacać. Policjanci ustalili, że kobieta dopuszczała się tych przestępstw nawet w trakcie już prowadzonego przeciwko niej postępowania tj. od lutego 2017 roku do grudnia 2018 roku. Działając w ten sposób oszukała trzy osoby oraz 36 instytucji.
W poniedziałek (01.04.19r) policjanci sporządzili akt oskarżenia przeciwko 25-latce o dokonanie 91 oszustw, w tym 13 usiłowań. Łącznie kobieta wyłudziła ponad 90 tys. zł.  Grozi jej do 8-miu lat pozbawienia wolności.
 
źródło:KPP Rypin

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: