Kryształowe Serce


Dodany: 21:38:38 13.04.2019 518„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym. W tym roku po raz drugi wyróżnieniem tym uhonorowano pięćdziesięciu trzech policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji, w tym czterech z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Z inicjatywą stworzenia tego wyjątkowego wyróżnienia Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

V„Kryształowym Sercem” może być wyróżniony policjant pełniący służbę w jednostce Policji woj. kujawsko-pomorskiego, który wykonując obowiązki, a tym bardziej działając poza czasem służby, przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez Kapitułę składająca się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W tym roku „Kryształowe Serca” trafiły do 53-ch policjantów, w tym do 4-ch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie:

sierż.szt. Mariusz Piotrowski w dniu 11 marca 2018 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.  

sierż. Maciej Wiśniewski w dniu 11 marca 2018 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo. 

sierż.szt. Jarosław Romanowski  w dniu 3 października 2018 roku podjął czynności ratujące życie skrajnie wyziębionej 81-letniej osobie.

asp. Paweł Gołębiewski w dniu 3 października 2018 roku podjął czynności ratujące życie skrajnie wyziębionej 81-letniej osobie

Podczas uroczystości wręczenia Medali "Kryształowe Serce" policjanci odznaczeni tym wyróżnieniem usłyszeli pod swoim adresem  słowa gratulacji, podziękowań ale także podziwu dla ich postawy i działania. Słowa te do policjantów skierowali m.in.: Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów podinsp. Piotr Kujawa, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, a także od Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Prałat Stanisław Kotowski.

Uroczystość była także doskonałą okazją do wręczenia "Krzyża Niepodległości", który jest medalem przyznawanym przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów za działalność patriotyczną i społeczną na rzecz środowiska policyjnego.

 

źródło: KPP w Rypinie

Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: