Pijani kierowcy wpadli


Dodany: 23:36:28 06.06.2019 453Rypińscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy Kierujący”. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców w kilku wcześniej wyznaczonych miejscach na terenie naszego powiatu.

W poniedziałek (03.06.19r) w godz. 05:00-08:30 rypińscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”.  Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem. Już od godz. 5-ej funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Kontrolę mundurowi przeprowadzali w kilku wcześniej wyznaczonych punktach na terenie całego powiatu. Cel jest zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W trakcie działań policjanci skontrolowali trzeźwość ponad 1100 kierowców. Niestety, jednak nie wszyscy byli trzeźwi. 36-letni kierowca forda oraz 22-letni kierowca citroena mieli w organizmie blisko promil alkoholu, natomiast 26-latek, który kierował oplem miał w organizmie poniżej pół promila alkoholu.

Ponadto w miniony weekend policjanci podczas swoich służb zatrzymali 22-letniego kierowcę motoroweru, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu oraz 32-latka, który kierując oplem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

 

źródło: KPP w Rypinie


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: