12 Dobrzyński Plener Malarski


Dodany: 22:55:27 16.06.2019 818W dnia 7 i 8 czerwca odbył się na terenie naszej gminy 12 Dobrzyński Plener Malarski. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.

Dzieci ze szkół w Skrwilnie, Skudzawach i Okalewie gościły kolegów z gminy Czernikowo oraz Lipno. W piątek w Parku Dworskim w Skrwilnie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności malarskie, korzystając przy tym z relaksu w otoczeniu pięknej przyrody. Na zakończenie, dzięki gościnności Nadleśnictwa Skrwilno zorganizowano ognisko. W sobotę od samego rana uczestnicy pleneru gościli w Sali edukacyjnej Nadleśnictwa Skrwilno, wysłuchując prelekcji na temat sposobów użytkowania lasów oraz form chronionych w jego obrębie. Kolejnym punktem była wystawa malarska zaproszonych gości: Pani Jolanty Zaniewskiej oraz Stanisława Głowackiego. Uczestnicy mieli także możliwość wspólnego szkicowania z artystami nad jeziorem.


Plenery malarskie są idealną formą spędzenia czasu w otoczeniu ciekawych miejsc, których to w gminie Skrwilno nie brakuje. Wierzymy, że w przyszłości będziemy gościć na swoim terenie coraz to większą liczbę gości chcących podziwiać nasze zasoby naturalne i kulturowe. 

Dziękujemy Dyrekcjom, nauczycielom a także wszystkim pracownikom naszych szkół, którzy włączyli się w przygotowania tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy Nadleśnictwu Skrwilno za przygotowany panel edukacyjny oraz ognisko.

 

źródło:UG Skrwilno


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: