Piknik Seniora


Dodany: 23:38:20 08.08.2019 424Już po raz trzynasty odbył się Piknik Seniora – impreza integracyjna dla osób starszych z naszej gminy. Spotkanie, które miało miejsce 1 sierpnia br. rozpoczęła msza św. w intencji seniorów, którą w kaplicy w Studziance sprawował ks. Tomasz Wójtowicz – proboszcz parafii Św. Anny w Żałem. Po nabożeństwie ok. 250 uczestników zagościło w gospodarstwie agroturystycznym Marianny i Wincentego Przybylskich nad jeziorem Kleszczyńskim. Mimo przelotnego deszczu nie zabrakło humorów i zapału do zabawy.
Seniorzy zawsze chętnie uczestniczą w pikniku, gdyż mają okazję do spotkań i rozmów, udziału w grach sprawnościowych i wiedzy o gminie, a także zaprezentowania swoich talentów wokalnych czy aktorskich. W tym roku ponownie wystąpił chór Klubu Seniora „Przystań”, który przedstawił autorskie wykonanie kilku piosenek. Organizatorzy zapewnili seniorom wiele konkursów i zabaw z nagrodami, a ratownicy z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przygotowali dla nich nie lada atrakcję – rejs motorówką. Przygotowano także stoiska, na których zaprezentowano wykonane przez naszych mieszkańców ozdoby: kapelusze, kosze z kwiatami ziołami i warzywami, gliniane obrazki, ziołowe świece i mydełka, haftowane serwety oraz kwiaty ze słomy - małe dzieła sztuki, wykonane przez właścicielkę gospodarstwa – panią Mariannę. Aktywność seniorów nagradzana corocznie tytułem Juniora wśród Seniorów w tym roku trafiła do Janiny Potwardowskiej oraz Władysława Forembskiego. Kolejny raz wystąpił zespół „Sami Swoi”.
Tegoroczny piknik, który był uzupełnieniem projektu pn. „Wiek Seniora – Wigor Juniora” dofinansowanego w ramach otwartego konkursu ofert urzędu marszałkowskiego, zaszczyciła swoją obecnością, serdecznie i gorąco witana przez zebranych Aneta Jędrzejewska – członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród uczestników byli również radni: Agnieszka Betlejewska, Krzysztof Budziński, Jan Cieszyński, Błażej Makuch, Adam Tułodziecki, Leszek Borkowski i sołtysi: Teresa Sieklicka, Dariusz Adamowski, Zenon Cieszyński, Mieczysław Gęsicki, Jan Głowiński, Janusz Pawlak i Jerzy Tekliński.
Impreza organizowana przez wójta Jana Koprowskiego zawdzięcza swój sukces zaangażowaniu i pracy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem wraz z kierownik – Grażyną Pietrkiewicz. Wsparcia udzielili również darczyńcy, radni, sołtysi, OSP Trąbin oraz pracownicy urzędu gminy i SP w Ostrowitem.

 

źródło:UG Brzuze


Komentarze

KGW:

2019-08-10 08:16:33

Kaczyński za mało daje nam na te pikniki. W stosunku do tego co sami doją to jest marny ochłap.


-Gość-:

2019-08-12 15:39:45

Dostajecie od Jarosława 500+ na krówkę i 100+ na każdego wieprzka, więc przestańcie marudzić.


Dodaj komentarz: