Wakacje w Filii nr 1'2019


Dodany: 21:01:32 10.08.2019 407Podczas sześciu dni Cudownych wakacji w Bibliotece dzieci uczestniczące w zajęciach w Filii nr 1 poznały siedem cudów świata starożytnego: Piramidę Cheopsa, Wiszące ogrody Semiramidy, Świątynię Artemidy w Efezie, Posąg Zeusa w Olimpii, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolosa Rodyjskiego i Latarnię Morską na Faros.

Podróż po antycznych budowlach ułatwiły opowieści o mitologicznych bohaterach, których losy opisał Grzegorz Kasdepke w "Mitach dla dzieci".
Dzieci miały okazję sprawdzić wiedzę i spostrzegawczość rozwiązując zagadki i łamigłówki. Próbowały swoich sił czytając łamańce językowe i poznawały znaczenie nowych, na pierwszy rzut oka trudnych słów. Uczestnicy zajęć zapoznali się z ofertą naszej biblioteki i chętnie zabierali ze sobą do domu nowe książki.
Podczas jednego ze spotkań gościliśmy Panie z KPP w Rypinie – Panią Dorotę Rupińską i Panią Martę Zabłocką, które przypomniały zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Następnie dzieciom udało się rozwiązać wakacyjną krzyżówkę. Cudowna gromadka zaprosiła Panie do wspólnej gry w planszówki. Każdego dnia można było testować swoje umiejętności podczas partii w Chińczyka, Dobble, Sabotażystę czy szeregu innych gier, które znajdują się w naszej bibliotece. Uczestnikom niestrudzonym planszówkowymi potyczkami umożliwiłyśmy rozgrywki na Xbox-ie.
Mamy nadzieję, że podczas Cudownych wakacji nie tylko zdobyliście nową wiedzę, ale przede wszystkim dobrze się bawiliście! Zapraszamy Was do Filii nr 1 nie tylko przy okazji wakacyjnych zajęć!

 

źródło:MPBP w Rypinie


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: