2 promile alkoholu


Dodany: 22:58:07 05.10.2019 45964-letnia mieszkanka powiatu rypińskiego, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu i bez uprawnień do kierowania pojazdami wybrała się na przejażdżkę samochodem. W efekcie spowodowała dwie kolizje drogowe. Policjanci już przestawili jej zarzuty. Grozi jej do 2-ch lat więzienia i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w  sobotę (28.10.19r). Około godz. 20-tej dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w m. Szustek, gm. Skrwilno. Na miejsce natychmiast udali się policjanci „drogówki” . Zastali tam dwa pojazdy oraz ich kierowców.

Policjanci zaczęli ustalać okoliczności zdarzenia. Jak się okazało 64-letnia mieszkanka powiatu rypińskiego kierując pojazdem renault wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy saab-a i doprowadziła do kolizji z tym pojazdem. Kobieta jednak nie zatrzymała się, tylko zaczęła uciekać. Nie ujechała jednak daleko, bo po kilkudziesięciu metrach na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z jezdni na pole. 

Policjanci podczas przeprowadzanej interwencji zauważyli, że kobieta ma problem z utrzymaniem równowagi, ponadto wyczuli od niej woń alkoholu. Gdy sprawdzili jej stan trzeźwości, okazało się, że w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili też, że kobieta w ogóle nie posiada prawa jazdy.

W środę (02.10.19r) 64-latka została przesłuchana. Usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, zarzuty spowodowania dwóch kolizji drogowych oraz kierowania pojazdem nie posiadając do tego uprawnień. Grozi jej do 2-ch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: