Zapłacił fałszywkami


Dodany: 19:49:09 01.12.2019 653Policjanci zatrzymali na terenie miasta 29-latka, który za zakupy płacił fałszywymi banknotami. Grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

W miniony wtorek (26.11.19r) rypińscy policjanci zostali poinformowani przez pracowników jednego ze sklepów na terenie miasta, że ujawnili fałszywy banknot o nominale 50-ciu złotych, którym za zakupy zapłacił któryś z klientów. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła, do dyżurnego policji ponownie zadzwonili pracownicy tego samego sklepu z informacją, że jeden z klientów płaci za zakupy banknotem o nominale 50 zł, który może być fałszywy. Mężczyzna jednak odjechał przed przyjazdem policjantów.

Kryminalni, którzy udali się na miejsce ustalili, że mężczyzna porusza się ciężarówką. Natychmiast wyjechali na teren miasta w poszukiwaniu tego mężczyzny, gdzie po chwili na jednym z parkingów zauważyli opisywany samochód. Gdy do pojazdu podszedł jego kierowca policjanci go zatrzymali. Był nim 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

Kryminalni zabezpieczyli dowody w tej sprawie. Jak ustalili to właśnie zatrzymany mężczyzna dwukrotnie za zakupy zapłacił fałszywym banknotem.

W niedzielę (29.11.19r) mężczyzna usłyszał dwa zarzuty wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów. Również wczoraj na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

 

źródło:KPP Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: