Niewybuch w Wąpielsku


Dodany: 23:51:13 25.01.2020 1831W sobotę został znaleziony kompletny nabój 12,7 mm od działka przeciwpancernego z czasów II Wojny Światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci.

W sobotę (18.01.20r.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rypinie otrzymał zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie gminy Wąpielsk. Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił mieszkaniec Długiego, w trakcie spaceru z psem. Na miejsce pojechali policjanci z patrolu, a następnie dołączył do nich policjant posiadający przeszkolenie minersko-piurotechniczne. Policjanci powiadomili dyżurnego Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu, który udzielił informacji na temat zabezpieczania znaleziska do czasu ich przyjazdu. Znaleziony niewypał to kompletny nabój 12,7 mm od działka przeciwpancernego.

Apelujemy o rozsądek   w postępowaniu   z tego typu znaleziskami. W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.

źródło:KPP Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: