Pod wpływem na motocyklu!


Dodany: 20:59:29 11.02.2020 615Policjanci z powiatu rypińskiego zatrzymali 16-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie miał prawa jazdy i kierował pod wpływem środków odurzających. Podczas ucieczki wywrócił motocykl i zaczął uciekać pieszo.

Policjanci z Rypina w czwartek ( 06.02.20r.) próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem bez kasku i tablicy rejestracyjnej w miejscowości Kowalki. Kierowca zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać w stronę miejscowości Pręczki. W trakcie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem, wywrócił motocykl i zaczął uciekać w pole pieszo. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy. Po wylegitymowaniu okazało się, że  uciekinierem jest 16–letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało obecność amfetaminy  w jego organizmie, pobrano również krew do badań. Dodatkowo w trakcie  kontroli okazało się, że motocykl jest kradziony.

16-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Następnego dnia  policjanci przesłuchali go jako nieletniego sprawcę czynu karalnego. O losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny.

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: