Ogłoszenie MPBP w Rypinie


Dodany: 18:47:23 20.03.2020 680W związku z podjęciem kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 Rządowy Zespoł Zarządzania Kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. m.in. bibliotek.

 

  1. Od 12 do 25 marca Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie pozostaje zamknięta dla użytkowników. Termin ten może ulec przedłużeniu, w zależności od zaistniałej sytuacji i decyzji władz państwowych i samorządowych. W tym czasie nie ma możliwości wypożyczenia, zwrotu ani zamówienia zbiorów bibliotecznych.
  2. W tym czasie Biblioteka prowadzi prace wewnętrzne, m.in. skontrum zbiorów bibliotecznych w Filii nr 1, wprowadzanie księgozbioru Filii nr 2 do bazy LibraNET, selekcję zbiorów w Oddziale dziecięcym, porządkowanie księgozbioru Centrali oraz inne prace organizacyjno-porządkowe.
  3. Termin wypożyczenia książek, który upłynie w okresie zamknięcia biblioteki ulega przedłużeniu do dnia ponownego otwarcia biblioteki.
  4. Zaplanowane w tym czasie wydarzenia kulturalne (m.in. Finał Konkursu Prozatorskiego im. Aleksandra Główczewskiego „Bohaterowie literaccy w Rypinie”, spotkanie z Robertem Makłowiczem, zakończenie I etapu „Wielkiej Ligi Czytelników”) oraz spotkania klubów tematycznych Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Filozoficznego, Klubu Gier Planszowych zostają odwołane w planowanych terminach. O nowych datach poinformujemy, gdy tylko zostaną ustalone.
  5. Termin zbierania pieczątek w ramach konkursu „Przyjdź i skorzystaj z biblioteki” (http://biblioteka-rypin.pl/aktualnosci/konkurs-przyjdz-i-skorzystaj-z-biblioteki) ulega przedłużeniu o taki okres, jaki MPBP w Rypinie będzie zamknięta dla użytkowników.
  6. Zajęcia w ramach studiów podyplomowych na kierunku „Wspomagania rozwoju i edukacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Zespołem Aspergera” realizowanych w Bibliotece przez KJ TSW w Toruniu w trybie stacjonarnym zostają zawieszone do odwołania.

Pozdrawiamy!


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: