AGRA. Konkurs na wieniec


Dodany: 16:30:44 08.09.2020 490Jak co roku w 2. niedzielę września w powiecie organizowane są tradycyjne Dożynki Powiatowe, połączone z Targami Rolniczymi AGRA Rypin. W tym roku to już XXX jubileuszowe uroczystości, podczas których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszego dnia obchodów zaplanowano odsłonięcie tablicy „Miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej” oraz uroczystość jubileuszową z okazji 30-lecia Targów Rypin Agra, która odbędzie się w Rypińskim Domu Kultury.

Sobota rozpocznie się na sportowo. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się „Dziecięcy Bieg po Zdrowie”. Następnie, od godz. 10:00 będzie można oddać krew w specjalnym Krwiobusie Motoserca. Oficjalne rozpoczęcie Targów Rypin Agra odbędzie się o godz. 16:00. W programie m.in. inauguracja Wirtualnego Biegu po Zdrowie Doliną Rypienicy, występ wokalistów Rypińskiego Domu Kultury oraz losowanie nagród dla krwiodawców. Na zakończenie mnóstwo sportowych emocji. O godz. 16:45 na boisku głównym rozegrany zostanie mecz piłki nożnej Reprezentacja Artystów Polskich & Reprezentacja Samorządu Rypińskiego.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godz. 11:30 Mszą Świętą Dożynkową. Po południu o godz. 14:00 odbędą się zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, a od godz. 15:00 rozpocznie się blok koncertowy, podczas którego wystąpią zespoły: MiłyPan, Dystans i Turnioki. Między występami artystów odbędą się jubileuszowe wybory Miss Agra oraz rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejszy ogród” i „Najpiękniejszy balkon-pełen kwiatów”.

W niedziele odbędzie się finał konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Organizatorem konkursu jest Koło Gospodyń Wiejskich Trąbin-Rumunki, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rypinie i Urzędem Miasta Rypin. Patronat honorowy nad konkursem objęła Anna Gembicka, Poseł na Sejm RP.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2020".

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie m.in. koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, sołectwa, gminy, parafie, stowarzyszenia, czy osoby fizyczne. Wszyscy chętni do udziału w konkursie proszeni są o przesłanie zgłoszeń w terminie do 10 września, zgodnie z regulaminem konkursu.

 

Komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych wieńców i wyłoni najpiękniejsze. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, za zdobycie I miejsca – 2000 złotych, II miejsca – 1200 zł i III miejsca – 800 zł.

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: