Wykonał ponad 100 połączeń


Dodany: 22:25:32 08.09.2020 25149-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego został ukarany za blokowanie numeru alarmowego. Wykonał on bowiem bez żadnej przyczyny ponad 100 połączeń dzwoniąc na numer przeznaczony dla osób, które potrzebują pomocy. Takie zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń prowadzili postępowanie wyjaśniające wobec 49-latka z powiatu rypińskiego dotyczące blokowania numeru alarmowego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Na podstawie ustaleń policjanci przedstawili mu trzy zarzuty blokowania numeru alarmowego utrudniające jego prawidłowe funkcjonowanie. 49-latek w okresie od 01 stycznia do 09 czerwca, a także 04 i 10 lipca bieżącego roku bez żadnej przyczyny wykonał łącznie ponad 100 połączeń.

W dniu 1 września zapadł wyrok w postępowaniu nakazowym. Sąd Rejonowy w Rypinie uznał go za winnego i skazał na 1 miesiąc ograniczenia wolności.

Najważniejsze jest jednak to, aby każdy miał świadomość, że takie nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

 

źródło: KPP w Rypinie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: