Wpadli z narkotykami


Dodany: 23:00:22 16.09.2020 313Policjanci z Rypina zabezpieczyli ponad 240 gramów narkotyków. A wszystko zaczęło się od przekroczenia prędkości i policyjnej kontroli drogowej. Zarzuty posiadania narkotyków usłyszały trzy osoby, grozi im do 3-ch lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (06.09.20r) w miejscowości Urszulewo policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę renault, który przekroczył dopuszczają prędkość. Był nim 34-letni mieszkaniec Rypina.

Podczas przeprowadzanej kontroli policjanci zauważyli, że siedzący z tyłu pasażer zaczął się nerwowo zachowywać i próbował coś ukryć. Policjanci postanowili dokładnie mu się „przyjrzeć ”. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci znaleźli susz roślinny oraz biały proszek, który był ukryty w pojeździe oraz kieszeni podróżującego 24-latka z Rypina. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Do sprawy włączyli się kryminalni, którzy prowadzili dalsze czynności. Podczas przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 150 gramów suszu roślinnego oraz zatrzymali dodatkowo 27-latkę z Rypina. Wstępne testy wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili zarzuty zatrzymanym osobom. Były to zarzuty posiadania środków narkotycznych, za co grozi kara do 3-ch lat więzienia. Policjanci dotarli także do właściciela zatrzymanego pojazdu, którym jest 20-latek z Rypina. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kolejne 90 gramów marihuany. W związku z powyższym on również musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi, a zatrzymanie jego to tylko kwestia czasu.   

Ponadto kierowca pojazdu odpowie też za popełnione wykroczenia, tj. za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

źródło:KPP Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

Gość:

2020-09-17 09:12:06

Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków stosować prawo irańskie..................


Dodaj komentarz: