Oddaj głos


Dodany: 21:43:11 25.09.2020 282Założeniem akcji jest sfinansowanie zakupu masztów i flag państwowych dla każdej z gmin w Polsce. Jedynym warunkiem jest poparcie inicjatywy przez mieszkańców, wyrażone online za pośrednictwem rządowego serwisu na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl

Po wpisaniu swojego imienia i nazwiska, należy wybrać województwo (kujawsko-pomorskie), a następnie miejscowość (Rypin, gmina miejska). Niezbędne jest także podanie swojego adresu e-mail oraz zaakceptowanie regulaminu i klauzuli RODO.
Swój głos można oddać do 11 listopada 2020 r. (do 23:59). Ogłoszenie wyników i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29.11.2020 r. 

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, organizatorzy projektu przewidują udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

 „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana mogą oddawać jej mieszkańcy, dlatego serdecznie zachęcamy do włączenia się w projekt i oddawania głosów! W przypadku gmin do 20 000 mieszkańców konieczne jest oddanie minimum 100 głosów!

Szczegółowe informacje dotyczące projektu na stronie:

 https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

 

źródło:UM Rypin


Komentarze

-Gość-:

2020-10-11 17:38:46

Gdzie szczepionki na grypę?
Flagami Polaków nie wyleczycie.


Dodaj komentarz: