Ukradł Akumulator


Dodany: 09:15:39 25.10.2020 435Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców, którzy wymontowali i ukradli akumulator z samochodu. Dodatkowo u jednego z nich policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków, ustalili również, że mężczyzna udzielał i sprzedawał narkotyki innym osobom. Został on aresztowany na 2 miesiące.

 
Rypińscy kryminalni wykonywali czynności w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło we wrześniu bieżącego roku. Łupem sprawcy padł wówczas akumulator, który został wymontowany z opla zaparkowanego na jednym z rypińskich parkingów.

Policjanci zebrali dowody, z których wynikało, że sprawcami są 21 i 25-latek z powiatu rypińskiego. Dodatkowo mieli też informacje, że ten młodszy może posiadać narkotyki.

Kryminalni udali się na przeszukania. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Policjanci w mieszkaniu  21-latka znaleźli prawie 100 gramów amfetaminy oraz 42 sztuki tabletek extasy, a w jego pojeździe już zamontowany akumulator pochodzący z wrześniowej kradzieży. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, a także obecną na miejscu 27-letnią kobietę, u której również znaleźli amfetaminę. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na podstawie ustaleń policjanci przedstawili 21-latkowi łącznie 8 zarzutów, dotyczyły one kradzieży z włamaniem, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania i sprzedaży narkotyków innym osobom. Za te czyny grozi mu do 10-lat więzienia. W sobotę (17.10.20r) Sąd przychylił się do wniosku policjantów i tymczasowo aresztował go na 2 miesiące.  

Natomiast zatrzymany 25-latek odpowie za kradzież z włamaniem, a kobieta za posiadanie narkotyków. Grozi im odpowiednio do 10-ciu i 3-ch lat więzienia.

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: