VIDEO Droga Głowińsk-Głowińsk


Dodany: 19:56:37 15.12.2020 426 

11 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi Głowińsk-Głowińsk (gmina Rypin). W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięli m.in. Poseł Na Sejm RP i były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Wicewojewoda Kujawsko- Pomorski Józef Ramlau, Wicestarosta Rypiński Piotr Czarnecki, Paweł Grzybowski Burmistrz Miasta Rypin, Wójt Gminy Rypin Janusz Tyburski wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Wiesławą Sokołowską oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Pawłowski. Uroczystego poświęcenia drogi dokonał ks. kan. dr Andrzej Krasiński - proboszcz Parafii pw. św. Trójcy w Rypinie.

W ramach zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 120342C Głowińsk-Głowińsk” zakres prac obejmował m.in.: wykonanie nowej nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami wojewódzkimi, wykonanie chodnika o nawierzchni z kostki betonowej, poboczy utwardzonych kruszywem kamiennym, zjazdów, remont przepustów, pogłębienie rowów przydrożnych, a także wykonanie elementów poprawiających bezpieczeństwo na drodze (ustawienie barier ochronnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego).

Inwestycja realizowana była przez Gminę Rypin za kwotę 1 995 004,65 zł. Na rozbudowę drogi Gmina Rypin pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% kosztów inwestycji. Wkład własny współfinansowany był także z budżetu Gminy Miasta Rypin w kwocie 299 250,70 zł (37,5% udziału własnego) oraz budżetu Powiatu Rypińskiego w kwocie 199 500,46 zł (25% udziału własnego).

Modernizacja drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie gminy Rypin, powiatu oraz miasta Rypin.

tekst:UM Rypin


Komentarze

BH:

2020-12-15 23:32:18

Na jakiej podstawie vice starosta stoi sobie na jezdni? Ruch na jezdni odbywa się normalnie, nie został wstrzymany na czas uroczystości a w tle widać przejeżdżające pojazdy. Dlaczego pan vice starostwa stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego? Buta i arogancja władzy. Niektórzy mogą więcej, a inni, zwykli ludzie za brak maseczki na otwartej przestrzeni dostają mandaty.

art. 11 ust. 1
Pieszy jest zobowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Jako mieszkaniec powiatu rypińskiego oczekuję od KPP Rypin aby zajęła się sprawą.


-Gość-:

2020-12-16 18:41:52

przyjdzie czas, że parasol będą otwierać i biba będzie....z księdzem :D


Dodaj komentarz: