Nieodpowiedzialni kierowcy


Dodany: 22:07:36 28.01.2021 502Policjanci zatrzymali kierowców, którzy za nic mają sobie przepisy prawa, ale przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Trzech z nich było nietrzeźwych, jeden miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy poniosą odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.

Policjanci każdego dnia na drogach zatrzymują kierowców, którzy niejednokrotnie stwarzają zagrożenie dla pozostałych uczestników dróg. W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech kierowców, których w ogóle nie powinno być na drodze.

W piątek (22.01.21r) w miejscowości Pręczki zatrzymali 23-letniego kierowcę opla, który w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jeszcze tego samego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Ostrowite postronne osoby zatrzymały kierowcę vw, którego jazda wskazywała na to, że może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło te przypuszczenia, urządzenie wykazało bowiem w organizmie 34-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

W sobotę (23.01.21r) w miejscowości Skrwilno policjanci zatrzymali 67-latka, który kierował motorowerem. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Rypinie.

Natomiast w niedzielę (24.01.21r) w Trąbinie policjanci zatrzymali 20-letniego rowerzystę, który w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Wszyscy kierowcy poniosą odpowiedzialność karną za swoje czyny. Najsurowsza kara, to kara pozbawienia wolności, ale również kara grzywny.

 

źródło:KPP Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: